Jak sobie samej pomóc z nerwicą?

Witam. Stwierdzono u mnie nerwice a wlasciwie powiedziano ze ja mam. Nie wiem jak sobie pomoc. Morfologie mam dobra ale jestem bardzo blada, slaba oraz taka oglupiala. Niedawno rzucilam palenie i picie kawy. schudlam 15 kg ale z wlasnej woli poprzez treningi oraz diete. Kazano mi brac potas i magnez - ale w morfologi wszystko jest w normach. Przez te ostatnie noce zauwazylam ze poce sie w nocy a jak sie budze rano to mam mokre olecy oraz kark. Czym to jest uzasadnione? Gdzie mam sie kierowac ?

Witam.Objawy w zaburzeniach nerwicowych mogą być różne dodatkowo odstawienie papierosów i kawy oraz spadek wagi mogą przyczyniać się do pojawienia wyżej opisanych objawów. Jeśli jest tak, że nerwica jest zdiagnozowana albo nie jest a jednocześnie faktycznie nie ma żadnego podłoża medycznego (wyniki badań są w normie) to polecam poszukać psychoterapeuty zajmującego się leczeniem nerwic i poddać się terapii. POZDRAWIAM

Witam.
Nie bardzo rozumiem, jaka jest różnica między "stwierdzono u mnie nerwicę", a "powiedziano, że ją mam"?
Mogę natomiast odnieść się, do postawionego przez Panią w temacie pytania. Jedynym sposobem przyczynowego (takiego, które likwiduje przyczyny) leczenia nerwicy jest psychoterapia. Czasami w trakcie leczenia psychoterapeutycznego wspomagająco stosuje się farmakoterapię. Stosowanie farmaceutyków służy jedynie zmniejszeniu lub wyeliminowaniu dokuczliwych objawów, nie eliminuje przyczyn. Osobiście doradzałabym psychoterapię, zwłaszcza, że jest Pani jeszcze bardzo młodą osobą, a zarówno rozwijająca się nerwica, jak i wieloletnie ratowanie się farmaceutykami w radzeniu sobie z jej objawami w sposób znaczący obniża jakość życia zarówno w wymiarze związanym z dolegliwościami fizycznymi jak emocjonalnego i społecznego funkcjonowania.
Z wyrazami szacunku
Anna Wagner-Juszkiewicz