Jak spalić tłuszcz na brzuszku?

Mam 10 lat. Nie mam brzucha tylko skórę i oponki! Cały tydzień mam zajęty dodatkowymi zajęciami (sportowymi i tanecznymi)!!!! Mama mówi że jak się wyciągane w górę to ten brzuch zniknie! Ale on ciągle jest! Większość rodziny mówi na mnie "GRUBA" .To jeszcze bardziej mnie wkurza i denerwuje. A się jeszcze wstydzę bo mam wychowanie fizyczne z chłopcami! Wciągam brzuch jak tylko mogę! A mama i tata się ze mnie śmieją że tak wciągam. Wciągam bo się wstydzę. Mojemu chłopakowi to nie przeszkadza. Ale mi tak i to bardzo! Proszę aby pani mi pomogła. Wiktoria. 10 lat
10 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie podałaś masy ciała i wzrostu, stąd ciężko mi określić, czy ważysz za dużo, czy też nie.
Co do ćwiczeń pomocnych w kształtowaniu "brzuszka", podobne pytanie pojawiało się już w serwisie:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-zrzucic-tzw-boczki
Pamiętaj, iż efekty przynoszą ćwiczenia podejmowane regularnie.

W przypadku jakichś chorób, przed ich włączeniem trzeba koniecznie skonsultować się z lekarzem.
W związku z Twoim młodym wiekiem, wszystkie ćwiczenia powinnaś podejmować pod nadzorem osoby dorosłej/rodziców.

Postaraj się porozmawiać z mamą o swoich kompleksach.
Ona z pewnością również przechodziła ten trudny okres.

Pozdrawiam