Jak spalić tłuszcz z brzucha i wyrzeźbić ładne mięśnie?

Witam. Mam 17lat, ważę 82kg i mam 178cm wzrostu. Mam spory brzuch którego nie mogę się pozbyć. Gram w piłkę 2x w tygodniu i chodzę na basen również 2x w tygodniu. Jak mogę to spalić i wyrzeźbić ładne mięśnie ?
17 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Do ćwiczeń dołącz kilka zasad zdrowego odżywiania, ponieważ sam trening nie będzie tak skuteczny. Postaraj się nie jeść słodyczy oraz tłustych potraw, fast foodów. Ogranicz produkty mączne i ziemniaki. Postaw na regularne posiłki (4-5 razy dziennie) w umiarkowanej ilości. Jedz dużo warzyw i owoców oraz pij dużo wody mineralnej.

W spalaniu tkanki tłuszczowej pomocne są ćwiczenia aerobowe lub trening interwałowy (do wyboru w sportach typu rower, bieganie, pływanie, skakanka itp). Stosujesz więc odpowiednie ćwiczenia (piłka i basen).

Oto moje propozycja ćwiczeń, które poprawią wygląd mięśni brzucha:
Jeżeli dopiero zaczynasz stosować ćwiczenia poprawiające wygląd mięśni brzucha zacznij od czegoś prostego (np. półbrzuszki proste i skośne, stopniowo zwiększając ilość do czasu, kiedy będziesz w stanie zrobić ok. 300 bez przerwy). W dalszej kolejności możesz zastosować któryś z popularnych programów ćwiczeniowych: 8 minute )abs, Tamilee Webb, czy http://wdziek.info/cwiczenia_na_talie_osy.html. Na koniec proponuję A6W lub ABS II (http://www.a6w.pl).
pozdrawiam