Jak sportowiec może zrzucić parę kilogramów?

Jestem kobietą, mam 18 lat, 159 cm wzrostu i ważę 47-8 kg. Od 4 lat trenuję lekkoatletykę - biegi średnio- i długodystansowe, mam 4-5 treningi w tygodniu. Potrzebuję zrzucić parę kilo, co znacznie ułatwi mi trenowanie. Potrafię odmówić sobie jedzenia, ale nie chciałabym utracić na zdrowiu. Jestem mieszkanką internatu i z góry mam narzucone posiłki, ale pomiędzy nimi czuję niedosyt, często ich nie zjadam bo po prostu mi nie smakują, a potem dojadam inne rzeczy, czasem owoce. Czy da się to wszystko jakoś pogodzić tak, abym mogła utracić na wadze?

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa (BMI = 19), stąd nie polecam Ci odchudzania.
Pamiętaj, iż regularne, wieloletnie treningi z pewnością doprowadziły do zwiększenia udziału tkanki mięśniowej w całościowym składzie ciała.

Mięśnie” są cięższe od tkanki tłuszczowej, przez co można ważyć więcej, a jednocześnie mieć mniej „tłuszczu” w organizmie.

Jeśli nadal będziesz „upierała się” przy konieczności redukcji masy ciała, zrób to proszę pod opieką dietetyka i po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Jak uniknąć tycia, dowiesz się po lekturze artykułu:
http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy

Pozdrawiam