Jak sprawdzić czy zmiany skórne pojawiają się po wypiciu mleka?

Jak sprawdzić czy pryszcze wychodzą mi najbardziej od mleka ? Wczoraj wypiłam koktajl z truskawek i mleka i powychodziły... gdy pije same truskawki to jest dobrze.

Mozna to sprawdzic jedynie poprzez obserwacje swoich reakcji. Jednak by było to miarodajne dobrze by przez kilka dni nie jedła Pani nie tylko mleka, ale także jogurtów, kefirów, sera białego i żółtego. Ipo takich kilku dniach odstawienia nabiału wypić mleko samo bez dodatków i znów przez kilka dni obserwować relacje skórne. Dobrze by w tym czasie nie jadła Pani czekolady i produktów ja zawierających, a także innych produktów z kakao. Mleko i produkty mleczne często powodują tzw. Wykwity skórne. Zalecenia dietetyczne sa takie by w czasie leczenia trądziku spożywać jak najmniej produktów mlecznych. To powstawania pryszczy przyczynia się ogólnie zła dieta o wysokim indeksie glikemicznym, a wiec taka ktora zawiera dużo produktów przetworzonych, a także węglowodanów prostych oraz Fast foodow. By wyleczyć sie z trądziku należałoby rowniez wyeliminować ostre przyprawy, słodycze, chipsy i inne słone przekąski, a zwiekszyć spożycie warzyw oraz owoców. Jadąc regularne posiłki o niskim indeksie glikemicznym.

Witam serdecznie,

Może mieć Pani skazę białkową. Najprostszym sposobem na sprawdzenie czy wypryski powstają po mleku jest rezygnacja z mleka i przetworów mlecznych na pewien okres czasu i obserwowanie swojej skóry. Jeżeli przez ten czas nie pojawią się zmiany skórne można wnioskować że winowajcą jest właśnie mleko i nabiał. Po jakimś czasie znów zacznie Pani pić mleko jeżeli wypryski się znów pojawią zalecam ograniczenie tych produktów w diecie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk