Jak stosować Biofenac?

Czy przy leku biofenac moge wypic lampke wina i czy mozna go łaczyc z wziewami alvesco?

Lek. Paweł Szadkowski

Jedna lampka wina nie powinna spowodować istotnych interakcji, ale sugeruję ostrożne spożywanie alkoholu (wysokoprocentowy alkohol w tym przypadku może być szkodliwy) w szczególności jeśli dawka biofenacu jest duża. W ChPL nie opisano również istotnych interakcji pomiędzy ww. lekami.