Jak stosować Clindamycin?

Wzięłam podwójna dawkę antybiotyku ClindamycinMiP 600 - w ciągu 5 minut zmusiłam się do wymiotów - do opróżnienia żołądka ale ciągle czuję posmak leku. Czy brać go nadal po przerwie 6-godzinnej jak mam przepisane czy opuścić dawkę?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę stosować lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Jednak pomylona dawka nie powinna stanowić powodu do niepokoju.