Jak stosować lek antydepresyjny?

Witam, Mam przepisane od psychiatry lek o nazwie venlectine 37,5 mg o przedłużonym uwalnianiu 2x dziennie rano i wieczór i moje pytanie jest takie czy moge ten lek zażywać 2x dziennie czy nie będzie to miało żadnego znaczenia zwłaszcza że są to kapsułki o przedłużonym uwalnianiu czy też powiniełem tylko rano zażyć 2 kapsułki po 37,5 mg co by dało tak jakby 1 kapsułka 75 mg czy to na to samo wychodzi 2 kapsułki po 37,5 mg i jedna kapsułka 75 mg chodzi mi o działanie leku co powiniełem zrobić rano i wieczór tak jak psychiatra mi powiedział po 1 kapsułce 37,5 mg czy też inaczej pozdrawiam i z góry dziękuje.

Witam,
Wenlafaksyne powinno się zażywać w godzinach ranno-popołudnionych, gdyż jest to lek aktywizujący. Choć okres półtrwania wenlafaksyny o przedłużonym uwalnianiu wynosi 15 h. Działanie tego leku jest nieco zróżnicowane w zależności od dawki. Dawka 37,5 mg, 75 mg to dawki początkowe. Ja zalecam 75 mg na rano i wizytę kontrolną po ok. 1 msc. regularnego zażywania leku. Pozdrawiam.