Jak stosować lek przeciwhistaminowy?

Witam, czy lek przeciwhistaminowy (tabletki) można stosować razem z lekiem rozrzedzającym wydzielinę Mucofluidem (spray)? Skoro lek przeciwhistaminowy hamuje wydzielanie śluzu a lek rozrzedzajacy wydzielinę ułatwia odpływ wydzieliny czy pomoże uporać się z zalegającą wydzieliną? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Między lekiem Mycofluid stosowanym miejscowo nie zachodzi istotna interakcja pomiędzy lekami stosowanymi ogólnie. Preparaty te mają inny mechanizm działania i w zależności od rodzaju dolegliwości (np. przy towarzyszącej alergii) mogą działać korzystnie przy równoczesnym stosowaniu. Nie opisała pani jednak rodzaju preparatu przeciwhistaminowego więc trudno odpowiedzieć dokładnie na pani pytanie.