Jak stosować leki przy migotaniu przedsionków?

5 lat temu miałam migotanie przedsionków ,zaczęłam brać acenocumarol zmienione na Pradaxa z powodu wylewów-też miałam wylewy bolesne i opuchnięte szczególnie na dłoniach /przerwane branie leków przeciwzakrzepowych/obecnie dostałam drugi raz migotania i biorę Xalerto 20 mg ponieważ też mam wylewy polecono mi zmniejszyć do 15 mg ,czy mogę brać np.10 czy 5 mg w razie powtórzenia się wylewów czy będzie skuteczna taka dawka,zaznaczam, że z powodu antybiotyku miałam krwawienie z jelit/5 lat temu 3 miesiące przed pierwszym napadem migotania./obecnie mam 64 lata.Dziękuję i pozdrawia

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę stosować Xarelto zgodnie z zaleceniami lekarza. w przypadku krwotoków proszę nie zmniejszać dawki, lecz przerwać stosowanie i zgłosić się do szpitala.