Jak stosować leki przy skokach ciśnienia?

Witam, jestem młodą osobą ale od kilku lat brałam niewielkie ilości tabletek na nadciśnienie,nie było konkretnego schorzenia być może od stresu. Po prawie 3 latach od 2 miesięcy nie biorę ponieważ miałam zbyt niskie ciśnienie w granicach 105/ 60 ciągle czułam się śpiąca. Muszę mieć je pod kontrolą. Mierze i mam ogólnie dobre ale raz na jakiś czas mi skacze np 135/85 139/90 . Raz miałam nawet 150/90. Byłam u lekarza miałam robione badania krwi i wykluczyło choroby z których mogło wynikać nadciśnienie. Lekarz przepisał mi leki które brałam Nebinad i kazał brać tylko wtedy gdy będę miała skoki ciśnienia. Czy faktycznie mam brać tylko wtedy gdy mam jednorazowe skoki czy znowu zacząc brać regularnie?

Lek. Paweł Szadkowski

W tym miejscu nie można pokierować pani leczeniem. Powinien je zalecić lekarz prowadzący. Warto wykonywać pomiary domowe (nawet kilka razy dziennie), a następnie obliczać średnią. [ https://nadcisnienie.mp.pl/informacje/cisnienie_nadcisnienie/58718,domowe-pomiary-cisnienia-tetniczego ]. Zwiększy to dokładność i pozwoli wyciągnąć lepsze wnioski. W razie nieprawidłowych wyników może pani skonsultować się jeszcze z kariologiem w celu dobrania najlepszego postępowania.