Jak stosować leki psychiatryczne?

Dzień dobry. Od ponad 10 lat przyjmowałem SSRI (sertralina). Po psychoterapii zdecydowałem się zrezygnować z tych leków i nie biorę ich już od 2 miesięcy. Zdążyły mi już minąć objawy odstawienne takie jak zawroty głowy, uczucie porażenia kończyn, podwyższone poziom lęku (szczególnie wieczorem). Został jednak najbardziej uciążliwy objaw odstawienny czyli bezsenność. Potrafię nie móc zasnąć przez kilka godzin. Albo zasnę od razu, ale obudzę się o 4:30 rano i nie mogę już zasnąć. Dzisiaj nie spałem praktycznie wcale (może udało mi się zasnąć na 1h płytkiego snu). Jak długo trwa powrót do normalności przy tak długim braniu jak moje? Jestem na granicy wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Nie chcę wracać już do sertraliny. Ps: Lekarz rodzinny przepisał i noctis. Biorę go od kilku tygodni i trochę pomaga jednak nie powinno się go brać zbyt długo więc kilka dni temu musiałem zejść do 0.5 tabletki.

Dobrym pomocą w usuwaniu zaburzeń snu są:

prowadzenie dzienniczka snu

higiena snu

Proponuje zajrzeć na stronę poradni leczenia zaburzeń snu tam znajdzie Pan szczegóły.

Pozdrawiam