Jak stosować metronidazol i amotaks?

Witam, mam stosować metronidazol 250 mg i amotaks 500 mg, po dwie tabletki na dzień. Mam brać je razem czy osobno? Co ile godzin, czy co 12 będzie dobrze? Czy mogę brać amotaks np o 10 i 22 a metronidazol o 12 i 24?czy tak będzie dobrze? Wolałabym je brać osobno żeby uniknąć silnych skutków ubocznych ale czy wtedy będą działać jak trzeba?

Można brać te leki razem, jeżeli będzie Pani pamiętać o ich przyjmowaniu osobno to tez nic nie stoi na przeszkodzie. Najlepiej przyjmować dawki każdego leki do 12 godzin. Pozdrawiam.