Jak stosować Rexetin?

Witam !!! Mam zaburzenia lękowe i nerwice. Psychiatra przepisał mi tabletki rexetin 20mg po pół tabletki na noc oraz hydroxyzinum VP po całej tabletce na noc. Mam problem z łykaniem ogólnie tabletel każdą rozgryzam. Czy jeśli z tymi zrobię tak samo nie będzie lek jakoś źle oddziaływał ? Nigdy nie brałam tego typu leków i nie wiem czy tym sobie nie zaszkodzę. Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli ma pani problem z połykaniem to istnieje preparat hydroxyzyny w syropie. Rozgryzanie przed połknięciem akurat tych dwóch leków nie powinno zmienić ich skuteczności (warto jeszcze raz doczytać to w ulotce przyjmowanego preparatu, który będzie pani przyjmować - czy jest informacja o tym żeby połykać w całości).