Jak stosować tabletki antykoncepcyjne po Zamur?

Przyjmuję lek Jeanine, w tej chwili jestem w trakcie 7-dniowej przerwy. Dostałam antybiotyk Zamur, który oparty jest na cefuroksymie, w ulotce jest napisane, że może zmniejszać skuteczność leków antykoncepcyjnych. Ostatnie dwa dni brania antybiotyku pokrywają się z rozpoczęciem nowego opakowania leku. Moje pytanie: czy po przestaniu brania antybiotyku antykoncepcja będzie działała? Czy może lepiej zacząć opakowanie dopiero po antybiotyku albo zrobić miesiąc przerwy?

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej zacząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych tak, jak zawsze, ale przez czas brania antybiotykuni tydzień po stoaować dodatkową metodę antykoncepcji, np. prezerwatywę.