Jak stwierdzić czy insulina została przyjęta przez organizm?

Jak stwierdzić że insulina nie została przyjęta przez organizm- czy w przypadku wkuwania insuliny jak zostanie wkłuta w żyłę i wtedy razem z kroplami krwi wypływa? Czy jeśli zostanie wprowadzona insulina i po zostanie wypukła biała plamka na skórze - to też insulina nie dostała się do obwodu? Czy jest że organizm nie przyjmuje insuliny - i jakie jest w takim przypadku rozwiązanie? Czy należy zmienić insulinę na inną czy jest inne rozwiązanie? Mam cukrzycę typu 1 Lada od prawie 4 lat .Insulina dzienna to Novorapid a nocna lantus.

Szanowna Pani, nieefektywna insulinoterapia spowoduje nieprawidłową glikemię w stosunku do oczekiwanej. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest systematycznie badanie glikemii za pomocą glukometru. Podane przez Panią przykłady nijak się mają do prawidłowego wchłaniania i działania insuliny. Pozdrawiam