Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak stworzyć nowy związek po rozwodzie?

Jestem po rozwodzie dwa lata, myslalam,z e nie umiem kochac, ale 2 m-ce temu poznalam mezczyzne, ktory jest po rozwodzie 3 m-ce. To silne jedyne uczucie. Jednak moja milosc postanowila urwac zwiazek, bo ma wyrzuty sumeinia wobec dzieci, chce dla nich zrobic wszystko, jest swietnym ojcem. Chce zapewnic im byt, a na egoizmie w postaci związku ze mna skupic sie, gdy opanuje te sprawy. On kocha mnie i boi sie, ze mnie straci, ale nie jest teraz gotowy na zwiazek choc nasze uczucie jest mocne i piekn
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Przywiązywanie wagi do cudzych opinii

Dzień dobry!

Jak sama Pani zauważyła, partner znajduje się obecnie na innym etapie życia niż Pani. Dwa lata po rozwodzie mogły pozwolić Pani przepracować rozstanie z byłym mężem, przejść proces żałoby po tej utracie, wyciągnąć z tego wydarzenia wnioski, uporządkować sprawy formalne i codzienne, oswoić się z życiem w pojedynkę i stopniowo na nowo otwierać się na miłość.
Partner znajduje się jeszcze w bardzo trudnym, gorącym okresie, bezpośrednio po rozstaniu.
Być może rzeczywiście potrzeba czasu i cierpliwości, aby "dogonił Panią", stopniowo w swoim tempie wyszedł z obecnego kryzysu.
Zachęcam do szczerości, otwartości, uczciwości wobec siebie.
Pomocna może okazać się także wspólna terapia.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam, trudno w tym miejscu odpowiedzieć na Pani pytanie nie mając wiedzy na temat zdolności tworzenia przez Panią relacji, o powodach rozpadu poprzedniego małżeństwa. Zachęcam do przyjrzenia się temu i kontaktu z psychoterapeutą który może być pomocy w odnalezieniu odpowiedzi na Pani pytanie. Pozdrawiam

0

Z tego co Pani pisze, partner potrzebuje czasu. Jest krótko po rozwodzie, musi sobie pewne sprawy poukładać, zależy mu na dzieciach. Trudno jest wskakiwać z jednego związku w drugi. W mojej opinii partner prezentuje bardzo dojrzałą i odpowiedzialną postawę. Jeżeli Pani na nim zależy, to proszę mu dać czas, którego potrzebuje i zaakceptować obecną sytuację. Jeżeli nie potrafi sobie Pani poradzić z trudnymi emocjami, zachęcam do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie.

Dyplomowany psycholog i coach. Absolwentka Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy