Jak stworzyć nowy związek po rozwodzie?

Jestem po rozwodzie dwa lata, myslalam,z e nie umiem kochac, ale 2 m-ce temu poznalam mezczyzne, ktory jest po rozwodzie 3 m-ce. To silne jedyne uczucie. Jednak moja milosc postanowila urwac zwiazek, bo ma wyrzuty sumeinia wobec dzieci, chce dla nich zrobic wszystko, jest swietnym ojcem. Chce zapewnic im byt, a na egoizmie w postaci związku ze mna skupic sie, gdy opanuje te sprawy. On kocha mnie i boi sie, ze mnie straci, ale nie jest teraz gotowy na zwiazek choc nasze uczucie jest mocne i piekn

Dzień dobry!

Jak sama Pani zauważyła, partner znajduje się obecnie na innym etapie życia niż Pani. Dwa lata po rozwodzie mogły pozwolić Pani przepracować rozstanie z byłym mężem, przejść proces żałoby po tej utracie, wyciągnąć z tego wydarzenia wnioski, uporządkować sprawy formalne i codzienne, oswoić się z życiem w pojedynkę i stopniowo na nowo otwierać się na miłość.
Partner znajduje się jeszcze w bardzo trudnym, gorącym okresie, bezpośrednio po rozstaniu.
Być może rzeczywiście potrzeba czasu i cierpliwości, aby "dogonił Panią", stopniowo w swoim tempie wyszedł z obecnego kryzysu.
Zachęcam do szczerości, otwartości, uczciwości wobec siebie.
Pomocna może okazać się także wspólna terapia.

Pozdrawiam!

Witam, trudno w tym miejscu odpowiedzieć na Pani pytanie nie mając wiedzy na temat zdolności tworzenia przez Panią relacji, o powodach rozpadu poprzedniego małżeństwa. Zachęcam do przyjrzenia się temu i kontaktu z psychoterapeutą który może być pomocy w odnalezieniu odpowiedzi na Pani pytanie. Pozdrawiam

Z tego co Pani pisze, partner potrzebuje czasu. Jest krótko po rozwodzie, musi sobie pewne sprawy poukładać, zależy mu na dzieciach. Trudno jest wskakiwać z jednego związku w drugi. W mojej opinii partner prezentuje bardzo dojrzałą i odpowiedzialną postawę. Jeżeli Pani na nim zależy, to proszę mu dać czas, którego potrzebuje i zaakceptować obecną sytuację. Jeżeli nie potrafi sobie Pani poradzić z trudnymi emocjami, zachęcam do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie.