Jak szybko i efektywnie schudnąć 6-7 kg?

Mam 16 lat, moja waga wynosi 63 kilogramy przy wzroście 172 cm. Jestem osobą raczej aktywną fizycznie, lubię ćwiczyć. Nigdy jako tako się nie odchudzałam. Raz w życiu przez ponad miesiąc nie jadłam słodyczy, ponieważ zrobiłam sobie postanowienie wielkopostne. Jak byłam mała to należałam do osób raczej dość pulchnych. Później schudłam i ważyłam może z 57 kilo. Ostatnio jakoś troszkę przytyłam, a bardzo bym chciała znów ważyć to moje wymarzone 56-57 kg. Jak mam to zrobić? Bardzo mi zależy, żeby szybko schudnąć. Wiem, że moje BMI jest w normie, ale ja źle się czuję z taką wagą;-) Czekam na szybką odpowiedź Pozdrawiam

Witam,

Nie ma powodów do podejmowania odchudzania z prostej przyczyny - Twoja masa ciała jest prawidłowa. Pamiętaj, iż jakiś czas temu byłaś również niższa. Proces wzrastania wiąże się z wyższą masą. Kości, narządy wewnętrzne też „ważą swoje”, także całkiem możliwe, iż przyrost który zaobserwowałaś, to wcale nie zwiększenie zasobów tkanki tłuszczowej, lecz przyrost związany z naturalnymi procesami wzrastania.

Wskazówki odnośnie do odżywiania znajdziesz na:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Pozdrawiam