Jak szybko i efektywnie schudnąć bez efektu jojo?

Mam 14 lat i 176 cm wzrostu, ważę 67 kg! Bardzo chciałabym schudnąć. Wiele osób mówi mi, że z moim wzrostem powinnam pomyśleć o modelingu, ale z moją wagą nikt by mnie nie przyjął. Mam też skłonności do słodyczy, chipsów i żelek oraz nie lubię za bardzo się ruszać.
14 LAT ponad rok temu

Witam,
nie moim zadaniem jest oceniać Twoje szanse w modelingu, lecz określić, czy obecna masa ciała jest prawidłowa i jakie może to mieć przełożenie na stan zdrowia.
Nie masz powodów do zmartwień, Twoja masa ciała jest odpowiednia do wzrostu, wieku i płci.
Nie musisz się odchudzać, dieta mogłaby negatywnie wpłynąć na Twój rozwój (stosowana na własną rękę).
Zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Pozdrawiam

Wszystkie decyzje podejmuj z rodzicami.