Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta eskimosów a choroby serca

Witam, przede wszystkie istotna jest regularność spożywanych posiłków. Przytycie wymaga czasu (tak jak odchudzanie), u jednych mniej, inni muszę się bardziej napracować aby osiągnąć swój cel. Trzy posiłki to minimum – ważne, aby czas pomiędzy nimi nie był dłużysz niż 5 godzin. Ta zasada ma zastosowanie zarówno dla osób chcących stracić zbędne kilogramy, jak i dla tych, którzy chcą przytyć. Dodatkowe informacje znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-przepisy Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0

Witam.Na przytycie wpływa wiele czynników np. uwarunkowania genetyczne oraz występowanie ewentualnych schorzeń powodujących wzrost naszego metabolizmu (np. nadczynności tarczycy) i problemy z przytyciem.Proponowałbym zwiększenie kaloryczności diety które powinno doprowadzić do wzrostu masy ciała. Powiększenie podstawowej diety o 500-1000 kcal/ dzień przez tydzień pozwoli na zwiększenie masy ciała od 0,5 do 1 kg/ tydzień.Pozatym dokładniejszy opis przypadku pozwoli na udzielenie szerszej porady. pozdrawiam

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0

Witam,

Szybko, nie koniecznie znaczy zdrowo. Przede wszystkim należy przestrzegać zasad prawidłowego żywienia, a więc jeść 4-5 posiłków dziennie o regularnych porach, spożywać produkty zbożowe z pełnego ziarna, świeże warzywa ok 400 g dziennie i 200-300 g owoców, jeść produkty bogate w wapń jogurty, sery itp., chude gatunki mięs i ryby, nasiona, orzechy, i pic 1,5-2 l płynów dziennie, najlepiej w postaci wody mineralnej. Ważne żeby wszystkie produkty był świeże i dobrej jakości. Celem przytycia należy dostarczyć więcej kalorii niż nas organizm potrzebuje, czyli zapewnić dodatni bilans energetyczny, dlatego najlepiej udać się do dietetyka, który opracuje odpowiedni plan dietetyczny.

Pozdrawiam,

Katarzyna Migoń
www.provita-katowice.pl

0
Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław
39 poziom zaufania

Super, ale się Pan rozpisał. Nie wiadomo jaki wzrost, jakie odżywianie, ale poproszę receptę ;D To może być choroba, jak ma Pan w sobie choć odrobinę zdrowego egoizmu to proszę zająć się swoim ciałem z nieco większą uwagą i troską, od tego ciała zależy wszystko, choćby Pańskie życie i jego jakość.
Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy