Jak szybko rośnie poziom hemoglobiny?

Jak szybko wzrastsa poziom hemoglobiny? Ile potrzeba czasu zeby wartosc wzrosla?Ostatni zapis po przetaczaniu byl w wartosci 7,6 po czym po 6 dniach wynosil 8,6.Czy to zadawalajace tempo wzrostu.Dotyczy mezczyzny.

Lek. Paweł Szadkowski

Przetoczenie 1 j. KKCz skutkuje zwykle wzrostem hemoglobiny o 1 mg/dl. Nie da się jednak odpowiedzieć panu na pytanie ponieważ wartość ta zależy od przyczyny powodującej niedokrwistość oraz zastosowanego leczenia. Najlepiej jeśli omów pan to z lekarzem prowadzącym.