Jak szybko schudnąć 5 kg?

Mam 18 lat, 166 cm i ważę 58 kg. jestem kobieta, aktywnie ćwiczę na wf czasem aerobic zamierzam zacząć biegać próbowałam się kilka razy odchudzać, jedząc mniej, ale zbędne kg szybko wracały. Nikt w mojej rodzinie nie cierpi na otyłość. Jestem zdrowa, żadnych chorób. A dzień powszedni śniadanie jem o 7,30 jest to kanapka później kolo 12 bułka, 15 obiad zupa lub ziemniaki kotlet surówka kolacji zazwyczaj nie jem; w weekend twaróg ze śmietaną i szczypiorkiem ok godz. 10 i obiad taki sam jak w tyg. czuje się gruba i musze trochę schudnąć. Jak mam to zrobić? proszę o pomoc...

Witaj,

Twoje aktualne BMI wynosi 21, więc jak najbardziej Twoja waga jest w normie. Nie powinnaś się więc odchudzać.

Najprawdopodobniej jednak zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności (planujesz bieganie) spowodują, ze Twoja waga nieznacznie się zmniejszy.

Na pewno z korzyścią będzie jeżeli popracujesz nad regularnością posiłków. Najlepiej jeżeli będziesz jadła 5 posiłków dziennie, przerwy powinny wynosić ok. 3 godzin. Druga ważna zasada to wybór produktów zgodny z piramidą zdrowego żywienia. Ponadto należy zrezygnować ze słodyczy, dań typu fast food i napojów gazowanych. W zachowaniu dobrej formy pomaga również picie wody - należy pić minimum 1,5-2 l dziennie. Trzeba się też dobrze wysypiać, minimum 7 godzin. Natomiast jeżeli chodzi o aktywność fizyczną to zaleca się, aby przez minimum pół godziny dziennie być w ruchu.

Pozdrawiam Cię serdecznie