Jak szybko schudnąć bez ćwiczeń?

Mam 13 lat. Mam 160 cm wzrostu i ważę aż 73 kg. Moja ciocia powiedziała mi, abym nie jadła po 18. Nie jem,ale zamiast chudnąc ja tyję. W ciągu tygodnia przytyłam aż 2 kg. Jeszcze w lipcu ważyłam 68 kg. Biegałam przez dwa miesiące i to też nic nie dało. Wszyscy mi mówią, że nie wygladam na 73 kg. No, ale cóż. Jeździłam na rolkach i mi sie umięsniły nogi. Ja już nie wiem co powinnam jeść, nie wiem co mam robić, denerwuje mnie mój obecy wygląd. Raz zastosowałam dietę to przytyłam po niej aż 3,5 kg...Proszę o pomoc. Jak zwalczyć moją nadwagę?

Witam!

Zaczęłabym od badań lekarskich, które pozwolą na ustalenie przyczyn nadwagi. Niektóre osoby charakteryzuje "ciężka" budowa ciała, co nie oznacza, iż duża masa jest u nich równoważna z dużą zawartością tkanki tłuszczowej, lecz większą ilością tkanki mięśniowej. Tak mogło być w Twoim wypadku - ćwiczyłaś więcej, więc rozwinęły się mięśnie, które są cięższe od tłuszczu. Spróbuj śledzić postępy w redukcji cm w obwodach ciała. Niestety nie można odpowiedzieć na to pytanie w sposób jednoznaczny.
Trzeba sprawdzić, jak rozwijałaś się do tej pory, a umożliwi to konsultacja u lekarza.

Jedzenie ostatniego posiłku przed 18-tą nie jest koniecznością. Ważne by ostatni posiłek przypadał na 2-3 godziny przed pójściem spać. Proszę, zacznij od zrobienia badań i wtedy będzie można zastanawiać się nad dietą niskoenergetyczną. Najpierw trzeba ustalić przyczynę nadmiernej masy ciała, którą mogą być np. zaburzenia hormonalne.

Pozdrawiam