Jak szybko schudnąć i ile minut dziennie ćwiczyć?

Witam mam 13 lat ważę ok 53 kilo przy wzroście 1,60 cm bardzo bym chciała schudnąć 8-7 kilo bez efektu jojo. Co zrobić? Jem 5 posiłków i ćwiczę 3x 30 minut dziennie jednak nie wiem czy to okaże się skuteczne. Proszę o radę!
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest idealna dla wieku i wzrostu. Nie ma żadnych wskazań do utraty masy ciała, zwłaszcza o 7-8kg, co może grozić niedożywieniem, anemią, problemami hormonalnymi oraz zahamowaniem wzrostu. Radziłabym zahować 5 posiłków dziennie, pamiętając o tym, aby były one pełnowartościowe, tzn. zawierały produkt białkowy, węglowodanowy oraz dodatek tłuszczowy. W zachowaniu odpowiedniaj masy ciała pomoże aktywność fizyczna, ale także stosowana z umiarem. W okresie dojrzewania diety są szczególnie niewskazane ponieważ jest to najważniejszy moment w rozwoju organizmu.