Jak szybko schudnąć - porada dla nastolatki

Mam 13 lat, ważę 60 kg, a mój wzrost wynosi ok. 167 cm. Raz w tygodniu chodzę na basen, a dwa razy w tygodniu na tańce. Chciałabym schudnąć do 53 kg. Jak mogę to zrobić?
13 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

W związku z tym, że masz tylko 13 lat, nie powinnaś stosować diety odchudzającej. Twój organizm jeszcze się rozwija i potrzebuje odpowiedniej ilości składników odżywczych. Poza tym, Twój współczynnik BMI jest prawidłowy (wynosi 21,15).

Postaw na aktywność fizyczną. Nie tylko poprawi ona Twój wygląd, ale pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Dobrze, że tańczysz i chodzisz na basen. Możesz to urozmaicić, zwłaszcza, że idzie wiosna i wybrać dowolny rodzaj sportu, który lubisz: rower, siatkówka, bieganie, skakanka itp.
Do tego polecam ćwiczenia na poszczególne partie ciała (ramiona, brzuch, nogi)- brzuszki, nożyce, pompki, czy któryś z popularnych programów ćwiczeniowych, np. seria 8 minute, czy lepsza Tamilee Webb, a jeśli chodzi o mięśnie brzucha - także A6W.
Pozdrawiam