Jak szybko wyleczyć katar?

Witam. Od kilku dni mam silny katar - jestem przeziębiony. Dodatkowo mam krzywą przegrodw nosową co mi nie ułatwia pozbycia się wydzieliny z nosa. Zmienił mi się również głos - mówię tak jakby przez nos nawet jak nie mam wydzielny. Jak to szybciej wyleczyć? Mam do nosa sprey. Pozdrawiam!

Lek. Paweł Szadkowski

Preparaty jeżówki (zwłaszcza złożone i wyciągi alkoholowe) – skracają czas utrzymywania się objawów (śr. o ~1,5 dnia). Do tego może Pan stosować leki objawowe m.in. leki obkuurczające błonę śluzowa, ale nie skracają one czasu trwania przeziębienia. Warto pić dużo płynów i odpoczywać.