Jak szybko zaczną działać leki na zakrzep splotu odbytu?

Witam. Wczoraj byłam u proktologa. Stwierdził zakrzep splotu odbytu. Dostałam distreptaze, elocom i calcium dobesilate. Proszę napisac jak szybko zaczynają działać te leki oraz czy mogę smarować chore miejsce maścią ze sterydami. Dopiero w domu na ulotce przeczytałam ze to niewskazane. I najważniejsze kiedy spodziewac się efektów leczenia. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Objawy zakrzepicy w obrębie guzków krwawniczych ustępują zwykle samoistnie w ciągu 7-10 dni, leczenie może przyspieszyć ustępowanie objawów, ale proszę dać temu kilka dni. Faktycznie w charakterystyce produktu leczniczego przeciwwskazane jest stosowanie prep. elocom w przypadku świądu w okol. odbytu. Może Pani skonsultować to z lekarzem prowadzącym lub zaufać jego doświadczeniu w leczeniu takich dolegliwości ponieważ niektóre leki stosowane są z powodzeniem pomimo braku wskazań (off-label use).