Jak szybko zrzucić 15 kg?

Witam, jestem chłopakiem, mam 13 lat. Mierzę ok. 170 cm i mam ok. 70 kg wagi. Chciałbym zrzucić trochę kilogramów. Ruszam się codziennie po godzinie (WF) + wychodzenie na dwór ze znajomymi. Wcześniej nie podejmowałem prób odchudzania. W mojej rodzinie nikt nie ma nadwagi (tej bliższej). Mój jadłospis (mniej więcej): śniadanie: kanapka albo płatki. II śniadanie: jakieś słodycze, kanapki, chipsy. Obiad: różnie, ale najczęściej kotlety, ziemniaki, jakieś surówki, pulpeciki i takie tam. Kolacja: kanapki, często z czymś słodkim. W to wchodzi ciągłe podjadanie w szkole na przerwach chipsów, batoników i innych słodkich rzeczy. Nie jestem na nic uczulony, nie choruję na choroby przewlekłe. Chciałbym szybko schudnąć, stracić brzuszek, który często przeszkadza mi w ćwiczeniach na WF. Ile mniej więcej trwałaby dieta? Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Witam,

Tak naprawdę nie masz jakieś dużej nadwagi, stąd nie powinieneś podejmować odchudzania na własną rękę. Polecam wizytę u lekarza, który wizualnie oceni prawidłowość masy ciała. Zamiast konkretnej diety, proponowałabym Ci po prostu zmniejszenie ilości spożywanych słodyczy etc. Zamień je na świeże owoce. Do kanapek powinieneś zjadać warzywa. W diecie powinno być także miejsce na nabiał.

Pozdrawiam

P.S Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.