Jak to jest z tym zdrowym odżywianiem?

Stosowałam beznadziejną formę odchudzania się. Myślałam, że głodzenie się będzie dobre, ale teraz już wiem, że spowalnia metabolizm, wyniszcza organizm. Nie mam miesiączki już od 5 miesięcy. Chcę się zacząć normalnie odżywiać. Przed rozpoczęciem diety ważyłam ok. 50 kg przy wzroście 166 cm. Po "kuracjii" ważyłam niecałe 40 kg. Teraz ważę ok. 43 kg. Znam piramidę zdrowego odżywiania na pamięć, ale i całe tabele kalorii, dlatego boję się, że jeżeli zacznę jeść mięso wieprzowe, chleb pełnoziarnisty, kasze, ryż, jajka to dostarczę organizmowi bardzo dużo kalorii. Boję się, że wrócę do poprzedniej wagi. Co mam zrobić?
ponad rok temu

Witam,

Myślę, że warto zdobyć się na rozmowę z rodzicami.
Jeśli rzeczywiście obsesyjnie myślisz o kilokaloriach, martwi Cię każdy kilogram i koniecznie chcesz chudnąć, dobrze byłoby skonsultować się ze specjalistą psychologiem.
Nie zrozum mnie źle, ale nie można lekceważyć sygnałów, jakie wysyła Ci ciało.
Zanik miesiączki jest komunikatem "Twój organizm jest wycieńczony dietami".
Niezbędna będzie wizyta u ginekologa/endokrynologa.
Najprawdopodobniej głodówki doprowadziły do rozchwiania równowagi hormonalnej Twojego organizmu.
Nie bagatelizuj tego, proszę.
Powinnaś realizować zalecenia zawarte w Piramidzie IŻŻ- http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Zadać pytanie psychologowi możesz na www.abcanoreksja.pl

Pozdrawiam ciepło i proszę abyś jak najszybciej udała się do lekarza i porozmawiała z rodzicami