Jak to możliwe, że mam takie wyniki?

Witam, mam podwyższony wynik wapnia 2.66 przy normie do 2.55 jednocześnie poziom witaminy d3 - 48 czyli górna granica optymalnego. Wyszła mi też osteoporoza w badaniu densytometrycznym w obrębie kregoslupa i osteopenia w szyjce udowej. Jak to wszystko naraz jest możliwe i o czym może świadczyć??? Trochę się obawiam... Agnieszka

Dzień dobry,

brak informacji o objawach klinicznych ale również o Pani ogólny stan zdrowia i czy przyjmuje Pani leki nawet te które są bez recepty.

Wskazana konsultacja specjalisty reumatologa z wynikami który oceni je po dokładnym zebranym wywiadzie i badaniu fizykalnym po którym zleci odpowiednie leczenie a w razie konieczności zleci dodatkową diagnostykę obrazową oraz z krwi.

Warto również z korzystać z konsultacji dietetyka który ustali dietę w osteoporozie.

Pozdrawiam