Jak uchronić się przed grzybicą dróg rodnych?

Witam! Byłam u ginekologa który wykrył lekki stan zapalny ja już go mam bardzo długo ale dopiero teraz stwierdziłam że pójdę.Pani ginekolog wypisala mi tabletki jednak w ulotce pisze że często po nich występuje grzybica.czy w czasie kuracji mam brać jakieś probiotyk żeby ta grzybica nie wystąpiła ? Dziękuję

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę siebie obserwować w kierunku rozpoczynającego się nadkażenia grzybiczego. Gdyby te objawy wystąpiły to radziłbym ponowna konsultację ginekologiczną.