Jak uchronić się przed półpaścem w ciąży?

Witam Jestem w ciąży w 30tc. Okazało się że mój mąż ma półpaśca. Ja nie chorowalam na ospe ani półpaśca. Czy w takim przypadku mam zrobić jakieś badania lub trzeba podawać jakieś leki?

Szanowna Pani, w przypadku półpaśca zarazić się można poprzez kontakt bezpośredni. Aczkolwiek u kobiet w ciąży w pewnych sytuacjach zaleca się podanie przeciwciał. Proszę udać się do ginekologa