Jak uchronić się przed zakażeniem paciorkowcem w czasie porodu?

Witam, jestem w 36,5 tyg.ciąży. Dostałam globulki macmiror 500 (8tabletek) ze względu na stan zapalny. Ostatnią tabletkę biorę w nocy z środy na czwartek a w piątek po południu mam mieć robiony posiew pod katem paciorkowca. Czy branie leku nie zaburzy wyniku posiewu? Mam obawy, czy skoro ciagle towarzysza mi nawracające stany zapalne, to może mam paciorkowca, który będzie załączony tuż przed posiewem a ponownie da o sobue znać tuż przed porodem (i w momencie porodu nie będę o tym wiedziała). W konsekwencji w momencie porodu nie dostanę antybiotyku który być może będzie konieczny? Jak uchronić due przed tym scenariuszem?

Szanowna Pani, najpierw proszę wykonać posiew a następnie omówić swoje wątpliwości z ginekologiem