Dieta eskimosów a choroby serca

Witam. Musi Pani zacząć jeśc regularnie, tak, żeby nie czuła Pani głodu, wtedy nie będzie miała Pani takich napadów.

0

Witam serdecznie!
W kontroli napadów głodu powinny pomóc systematyczne posiłki ( najlepiej 4-6 posiłków co 3-4h). Ostatni posiłek powinien być spożywany najpóźniej 2 godziny przed snem. Proszę również pamiętać o śniadaniu. Węglowodany proste (słodycze, pieczywo pszenne, ryż biały) powinny być zastąpione węglowodanami złożonymi (kasza gryczana, ryż brązowy, produkty pełnoziarniste, pieczywo razowe). Węglowodany złożone zmniejszają wahanie cukru we krwi, a w efekcie pozwalają zachować energię na dłużej. Słodycze można zastąpić np.owocami, sałatkami owocowymi. Stosowanie restrykcyjnych, niskokalorycznych diet może zaostrzać napady głodu, dlatego istotne jest wprowadzenie do diety zasad zdrowego żywienia i zwiększenie aktywności fizycznej.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0

Witam, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo efektu jojo należy zmniejszać masę ciała powoli, czyli im szybciej chudniemy tym szybciej tyjemy. Racjonalne zdrowe odchudzanie pozwoli na wyrównanie skoków cukru i chęci na słodycze.

0

Witam, myślę, że przeszła Pani co najmniej kilka źle przeprowadzonych diet "odchudzających", dlatego metabolizm jest tak rozregulowany. To już chyba "ostatni dzwonek", by Pani dietą zajął się profesjonalny dietetyk, który spróbuje zniwelować istniejące zaburzenia, ale przede wszystkim oceni Panią metabolicznie i ustali zdrową dietę. Serdecznie pozdrawiam :)

0

Witam,
pewnie korzysta Pani z wielu diety, których się restrykcyjnie trzyma, a po osiągnięciu założonej wagi, wraca Pani do starych nawyków żywieniowych i pojawia się ciągle efekt jo-jo. Dobrze zbilansowana dieta opiera się na zmianie nawyków żywieniowych, które musi Pani przestrzegać całe życie. 4-5 posiłków w ciągu dnia w odstępach co 3-4 h. Śniadanie zjadane do godz. 9, a kolacja do 20. Posiłki powinny składać się z pełnowartościowego produktu białkowego i wielozbożowych produktów węglowodanowych, a także warzyw. Owoce i tłuszcz roslinny także powinien znaleźć się w diecie oraz min. 1,5 l wody w różnej postaci dziennie.
Pozdrawiam

0
Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław
39 poziom zaufania

Oj, jak miłość do słodkiego to może bogate życie wewnętrzne? Mam na myśli oczywiście infekcję pasożytniczą, wypadało by zweryfikować, w ogóle badania krwi były by na miejscu. Być może tarczyca Pani wariuje i stąd takie efekty,może gospodarka cukrowa... wszelkie informacje i odpowiedzi, na dręczące Panią pytania kryją się w Pani krwi...
polecam zaangażować się w temat, bo już teraz brzmi to jak bardzo duży problem dla Pani, a jeśli zostawi go Pani samemu sobie-się pogłębi...
medyczny program żywienia (metbolic balance) zagwarantuje Pani brak efektu jojo, ale jego także opiekun może stworzyć na podstawie Pani wyników z krwi żylnej (36 parametrów), wracamy więc do meritum...
pozdrawiam i życzę konsekwencji w działaniach

0

Witam,
Dieta to ma być styl życia i żywienia wprowadzony na stałe, taka rewolucja na stałe w myśleniu, a nie jakieś dziwaczne niefizjologiczne diety, które spowodowały już efekt jojo i obniżenie tempa przemiany materii niczego więcej nie spowodują w organizmie.

W celu nauczenia się zasad prawidłowego odżywiania polecam żywienie zgodnie z ustalonymi zasadami wg Piramidy Zdrowego Żywienia, a w celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl.

Serdecznie pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty