Jak uniknąć efektu jo-jo po zakończeniu diety kopenhaskiej?

Witam, od czterech dni stosuję dietę kopenhaską i jak na razie całkiem nieźle mi idzie. Mam 18 lat. Dużo czytałam o tej diecie i opinie są różne, szczególnie jeżeli chodzi o efekt jo-jo. Bardzo nie chciałabym przytyć, stąd moje pytanie: jak mam jeść, żeby nie przytyć po skończonej diecie? Czy jakieś specjalne ćwiczenia są zalecane? Jakieś rady, jak potem wejśc w 'normalny' tryb odżywiania? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Witam!

Moja rada to przede wszystkim nie stosować tej diety. Jest to dieta niefizjologiczna. Jej stosowanie wiąże się ze znacznym ryzykiem niedoborów pokarmowych oraz ryzykiem efektu jo-jo.

O tym, jak podkręcić metabolizm przeczyta Pani w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/przemiana-materii-a-odchudzanie. Ćwiczenia są jak najbardziej wskazane.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdzie Pani pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

Na aktywność fizyczną codziennie powinna Pani przeznaczyć co najmniej 30 minut. Najlepsze efekty dają treningi na siłowni (siłowe) w połączeniu z zajęciami aerobiku (np. fat burner - z nastawieniem na spalanie tkanki tłuszczowej). Rozwój tkanki mięśniowej na skutek ćwiczeń siłowych powoduje przyśpieszenie przemiany materii.

Pozdrawiam

PS
Nie podała Pani swojej masy ciała i wzrostu, stąd nie wiem, czy dieta odchudzająca naprawdę jest Pani potrzebna.