Jak unormować cukier?

Witam.od pół roku mam zdiagnozowana cukrzycę podobno starczą.od dwóch tygodni cukier na czczo mam ok 170 i po posiłkach też.do tej pory było w miarę w normie.co mam robić by to unormować?jem tak jak do tej pory nic się nie zmieniło trzymam dietę.czy zapalenie pęcherza ma wpływ na stężenie cukru?od jakiegoś czasu boli mnie pęcherz przy oddawaniu moczu.pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Zapalenie dróg moczowych może być spowodowane nieunormowaną cukrzycą, która sprzyja tego typu zakażeniom. ZUM może wpływać na gorsze wyrównanie cukrzycy. Konieczna jest wizyta lekarska i odpowiednie leczenie zakażenia i przeciwcukrzycowe. Sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego.