Jak uporać się z częstym budzeniem nocnym?

problem ze zasnieciem w nocy czeste budzenie jak sie z tym uporac?

Witam,

kłopoty ze snem są często wywołane przez stres przeżywany w dzień. Warto spróbować coś z tym zrobić. Jeśli w Pana ocenie tego stresu nie ma, proszę spróbować przestrzegać zasad higieny snu, czyli aktywność fizyczna w ciągu dnia, szklanka mleka przed snem, ostatni posiłek maks. na 2 godz. przed snem, zrezygnowanie z czytania wciągających książek i oglądania ciekawych filmów przed zaśnięciem, wietrzenie pomieszczenia, w którym Pan śpi. W nocy kiedy się Pan wybudzi, proszę spróbować odwrócić na drugą stronę kołdrę i poduszkę, tak by schłodzić ciało. Mam nadzieję, że te sposoby będą skuteczne.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

W przypadku takich trudności w pierwszej kolejności wskazane jest zapoznanie się i konsekwentne wdrożenie zasad higieny snu. Można je znaleźć na wielu specjalistycznych serwisach internetowych. Brak powodzenia takiego postepowania jest wskazaniem do konsultacji lekarskiej - najlepiej u lekarza psychiatry mającego doświadczenie w medycynie snu. Pozdrawiam.