Jak uporać się z piskiem i szumem pojawiającym się bez przyczyny?

Witam od 3lat słyszę pisk oraz szum jedynie w lewym uchu który pojawił się bez przyczyny, nigdy tez nie mialem problemów z uszami. Miewam uczunie omdlenia, zawirowania głowy podczas chodzenia po dworze, ostatnio nawet podczas siedzenia. Ostatnio zauważyłem że dolegliwości nasilaja się np w galerii pod wplywem oświetlenia, jakby swiatlowstret, szczególnie podczas rażącego lub migoczacego światła. Każdy laryngolog stwierdza że tak po prostu niektórzy mają i mimo audiometru nie wykonuja innych badań odsylajac mnie. Nie uważam że jest to normalne, przez te objawy zaczynam wycofywac się z dotąd aktywnie prowadzonego życia ze względu na dolegliwości, ale proszę nie sugerowac wizyt u psychiatry gdyż nie tu zaczął się przecież problem

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pan udać się do neurologa, poszerzyć diagnostykę laryngologiczną o dodatkowe badania m.in. bad obrazowe, a przede wszystkim udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny Pana stanu klinicznego i zlecenia podstawowych badań, ponieważ szumy w uszach mogą wynikać m.in. z zaburzeń funkcji tarczycy, czy nadciśnienia.