Jak uregulować hormony tarczycy w ciąży?

Witam serdecznie. Dziś wróciłam z wizyty od endokrynologa ponieważ mam podwyższone TSH 5.14 i jestem w 13 tyg ciazy . Lekarz odrazyu przepisał mi leuterox 50 bez zlecania ft3 i ft4 . Dodam że nigdy nie miałam problemu z tarczyca . Badanie kontrolne robiłam rok temu i było ok. Nie wiem czy robić te hormony na własną rękę i konsultować gdzie indziej czy poprostu zacząć brać tabletki .

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę zacząć leczenie, gdyż w ciąży wysoki poziom TSH działa negatywnie na rozwój płodu i nie należy zwlekać z substytucją hormonalną. Oczywiście poza tym może Pani skonsultować swój stan z innym lekarzem i wykonać badania, nie ma ku temu przeciwwskazań, ale niech to nie będzie kosztem leczenia.