Jak uspokoić skołatane nerwy?

Witam, mam problem z nerwami. Od kilku lat mąż mnie zdradza, poniża i wyzywa. Niegdyś jeszcze bił, ale córka się postawiła. Na początku starałam się coś z tym zrobić, ale tego nie da się już naprawić. Mam bardzo słabe nerwy, największe błachostki sprawiają, że trzęse się ze strachu. W małym stopniu pomagają tabletki uspokajające, ale to nie wystarcza. Jak uspokoić nerwy i do jakiego lekarza się udać?

Dzień dobry,

Proszę udać się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, w której może Pani uzyskać pomoc prawną, psychologiczną, socjalną etc.

Uspokajanie nerwów to w opisanej sytuacji najgorsza rzecz jaką może Pani zrobić, najprawdopodobniej jedynym tego efektem będą kolejne poważniejsze objawy. Zalecam konsultację z psychologiem i o ile to możliwe terapię małżeńską.