Jak ustabilizować poziom sodu u 88-letniej kobiety?

kobieta 88 lat za niski poziom sodu dopiero co brała sód w kroplówkach [poziom sodu 129]apetytu nie ma ale je w małych ilościach 5 razy dziennie pić pije ponad litr dziennie różnych płynów 'co zrobić żeby ten sód nie spadał

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Utrzymanie prawidłowego stężenia sodu w osoczu zależy od jego podaży oraz utraty. Nie jestem w stanie podać Pani "złotej rady" na ten stan przez internet, gdyż jest to związane z wieloma czynnikami, np. chorobami przewlekłymi, lekami. Proponuję porozmawiać z lekarzem, który opiekuje się Panią/pacjentką.