Jak ustalić dni płodne przy nieregularnych cyklach?

Witam jak ustalic dni plodne w momencie kiedy cykle sa nieregularne.Poprzednia miesiaczka przypadla 15.10 natomiast w listopadzie dostalam juz 5 ,cykl natomiast wyszedl 22 dni liczac od pierwszego dnia miesiaczki czyli 15.10 do dnia 5.11 czy w taki sposob sie wylicza dni plodne czy to jest prawidlowe jesli nie prosze o pomoc jak to wyliczyc bo slyszalam juz o 3 sposobach i chcialabym wiedziec czy ten ktory podalam jest prawidlowy jesli nie to prosze o pomoc w wyliczeniu jak to zrobic pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jajeczkowanie występuje zazwyczaj 14 dni przed kolejną miesiączką (a nie 14 dni po ostatniej). W związku z tym wyznaczenie dni płodnych przy nieregularnych cyklach może być bardzo trudne. Pomocna może być metoda objawowo-termiczna, która jest jednak dość skomplikowana i wymaga systematyczności.