Jak ustalić, kiedy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam ostatnia moja miesiączka to 5.06 byłam na usg 23.07 i lekarz stwierdził że jestem 5 tyg i 2 dni w ciąży położna zapisała w karcie ciąży 6 tyg proszę mi napisać kiedy mogło dojść do zapłodnienia

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od długości Pani cykli. Najczęściej owulacja występuje ok. 14 dnia cyklu, więc do zapłodnienia mogło dojść w okolicach 19.06. - wtedy odpowiadałoby to wiekowi ciąży 5 tygodni.