Jak ustalić właściwą dietę?

Witam mam pytanie w kwestii diety. Otóż postanowiłem zabrać się za siebie, wdrożyć dietę oraz trening. Mam pytanie odnośnie diety. Postanowiłem jako śniadanie tworzyć koktajle tzw. smoothie. Bazą koktajli są owoce i warzywa, tutaj moje pytanie, ponieważ bardzo dużo przepisów to szpinak i jarmuż , który mogą powodować jednak kamienie nerkowe z tego co wyczytałem. A ja jestem w grupie ryzyka, tata miał, dziadek (ojciec taty). Ja sam już miałem piasek w nerkach, który przy odpowiednich antybiotykach zszedł. Teraz moje pytanie. Czym mogę zastąpić te warzywa, żeby zachować wartości mineralne (witaminy), a zmniejszyć ryzyko wystąpienia kamicy nerkowej. Dodam, że codzienna porcja warzywa to około 70-80g, czy może jest to mała dawka i nie ma się czym przejmować ? Dziękujęza pomoc!

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jest to tak mała porcja, że przy odpowiednim nawodnieniu, nie powinno to spowodować kamicy.