Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak usunąć palmy próchnice?

Czy przeprowadzona w gabinecie stomatologicznym fluoryzacja (poprzedzona skalingiem i piaskowaniem) może wyleczyć (usunąć) plamy próchnicowe? Jeśli nie, co należy zrobić, by pozbyć się takich plam?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

wszystko zalezy jakie to są plamy próchnicowe - czy białe czy już przebarwione. Pojedyńcza fluoryzacja nie będzie w stanie pomóc. Dentysta widząc zmiany powie co mozna z nimi zrobić. Może trzeba będzie estetycznie je odbudować kompozytem...

0

Skuteczność usuwania plam próchnicowych jest raczej niska , w ten sposób można zatrzymać jej postęp co jest i tak bardzo pożądane.
Jeżeli plamy są bardzo widoczne lub jest już ubytek szkliwa to należy je leczyć zachowawczo za pomocą wypełnienia

0

Jednorazowa fluoryzacja nie zlikwiduje plam spowodowanych demineralizacją szkliwa- białych plam.Konieczne jest zastosowanie lakierów fluorowych, bardzo dokładne czyszczenie zębów preparatami z fluorem, stosowanie średnio twardej szczotki,ograniczenie słodyczy. Jeżeli zmiany na zębach są już próchnicą konieczne jest typowe leczenie stomatologiczne/ usunięcie próchnicy i założenie plomby/.Pozdrawiam

0

Wszystko zależy jakie są to plamy próchnicowe. Intensywna fluoryzacja jest w stanie cofnąć niewielki odwapnienia szkliwa.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy