Jak usunąć palmy próchnice?

Czy przeprowadzona w gabinecie stomatologicznym fluoryzacja (poprzedzona skalingiem i piaskowaniem) może wyleczyć (usunąć) plamy próchnicowe? Jeśli nie, co należy zrobić, by pozbyć się takich plam?

wszystko zalezy jakie to są plamy próchnicowe - czy białe czy już przebarwione. Pojedyńcza fluoryzacja nie będzie w stanie pomóc. Dentysta widząc zmiany powie co mozna z nimi zrobić. Może trzeba będzie estetycznie je odbudować kompozytem...

Skuteczność usuwania plam próchnicowych jest raczej niska , w ten sposób można zatrzymać jej postęp co jest i tak bardzo pożądane.
Jeżeli plamy są bardzo widoczne lub jest już ubytek szkliwa to należy je leczyć zachowawczo za pomocą wypełnienia

Jednorazowa fluoryzacja nie zlikwiduje plam spowodowanych demineralizacją szkliwa- białych plam.Konieczne jest zastosowanie lakierów fluorowych, bardzo dokładne czyszczenie zębów preparatami z fluorem, stosowanie średnio twardej szczotki,ograniczenie słodyczy. Jeżeli zmiany na zębach są już próchnicą konieczne jest typowe leczenie stomatologiczne/ usunięcie próchnicy i założenie plomby/.Pozdrawiam