Jak usuwa się torbiel włosową?

Witam, Za dwa tygodnie idę do szpitala na operacyjne usunięcie torbieli wlosowej,jednak...nic o niej nie wiem! Nie boję się samej operacji bo nie wydaje się to nic poważnego, ale nigdy nie byłem w szpitalu i to mnie przeraża. Operacja ma być na następny dzień po przyjściu, weekend z jakimś sączkiem i do domu. Moje pytanie - czy ta rana jest zszywana? Ile trwa powrót do normalności, abym mógł coś robić, pracować? Na ile wypisuje się l4 w takim przypadku? Ile trwa pobyt w szpitalu? Czytałem różne fora ale nie dowiedziałem się konkretów. Jedni piszą że mają szwy, inni że otwarta rana ma się sama zagoic. Dziękuję za odpowiedź.

witam to zależy od konkretnego przypadku i metody jaką wybierze operator, powinien skontaktować się Pan z lekarzem który ma wykonać zabieg