Jak utrzymać uzyskaną wagę?

Witam. Udało pozbyć mi się zbędnych kg. Przy wzroście 165 ważę 56kg (spróbuję zrzucić jeszcze 1kg). Na siłownię uczęszczam 3razy w tyg., tryb pracy- siedzący. Piję ok 3 kubków czerwonej herbaty dziennie, jem tabletki z l-karnityną. Śniadanie: 7 owsianka z mlekiem i rodzynkami. 2 śniadanie: 11 jabłko i marchewka. Obiad: 14.30 Rybka panierowana/kotlet/hot-dog/5pierogów/ryż brązowy,makaron razowy lub kasza/zupa gorący kubek knorr/surówki, sałatki. Kolacja: 1kromka chleba razowego+pomidor i jogurt naturalny,lub serek wiejski lekki i tak od poniedziałku do piątku-chcę pozwolić sobie na kawałek ciasta/drożdżówkę, pampuchy lub pizzę. Czy mogę? Trudno mi cały czas się tak ograniczać. W jakich porach mogę sobie pozwolić na taką pyszność, lub zamiast czego. Jest mi trudno ciągle liczyć kalorie (boję się ,że to przerodzi się w obsesję), jak uniknąć efektu jo-jo i kiedy odstawić te tabletki i ograniczyć picie czerwonej herbaty (na zieloną już nie mogę patrzeć). Nie chcę się katować, chcę kosztować różnych pyszności, lecz tak, by nie odbiło się na sylwetce. P.S. W pracy nie mogę sobie pozwolić na ciepły posiłek-brak mikrofalówki itd. Praca od 10-18. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,

Może Pani pozwolić sobie na porcję ciasta drożdżowego, lub ciasta, lecz proszę mieć na uwadze wielkość porcji.
Z ciast, wartościowe są serniki (ze względu na zawartość twarogu).
Może też jeść Pani np. ciasto drożdżowe i dodawać do niego porcję owocu.
Najlepiej unikać słodkości polanych lukrem, czy czekoladą.
Ciasta może Pani jeść w ramach posiłku, np. II  śniadania, lub podwieczorku.
Nie widzę potrzeby stosowania suplementów diety.
L-karnityna występuje w mięsie i innych produktach.
Wyeliminowałabym wszelkiego rodzaju panierowane i smażone potrawy, czy hot-dogi.
Może Pani zabierać do pracy sałatki.

Musi się Pani kierować zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Przykładowe zestawy na II śniadanie w pracy:

1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw (mogą być zabrane oddzielnie w zamykanej miseczce, np. papryka, ogórek, pomidor). Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z muesli (30 g), z dodatkiem owocu (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.

Polecam ćwiczenia z rana- "nakręcą metabolizm" na cały dzień.
Siłownię może Pani urozmaicić zajęciami aerobiku.
Polecam artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/kalorie-spalaj-w-ruchu

Pozdrawiam