Jak utrzymać wagę i zachować zdrowie?

Witam, jestem kobietą, 17 lat, 170 cm wzrostu i ważę 45 kilogramów. Wiem, że wydaje się to mało, ale jestem osobą drobnej budowy i wyglądam naprawdę dobrze. Jednak osiągnęłam tę wagę przez ćwiczenia oraz dietę. Przed odchudzaniem ważyłam 70 kg, czyli zrzuciłam w sumie 25 kilo. Mój sposób był prosty: jadłam zdrowo w racjonalnych ilościach, 4 posiłki dziennie co 3 godziny, zero słodyczy, fast foodów itp. i ćwiczyłam dwa razy dziennie po ok. 40 minut na orbitreku. I tu pojawia się problem, ponieważ nie wiem co zrobić, aby utrzymać swoją obecną wagę i nie przytyć. Proszę o szybką odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

w chwili obecnej Pani masa ciała jest zbyt mała w stosunku do normy.
Można u Pani stwierdzić znaczny niedobór masy ciała (BMI odpowiadające wartości <3 centyla). Uważam, że powinna Pani przytyć.
Niezbędna jest konsultacja lekarska i dietetyczna (warto sprawdzić, czy stosowana dieta nie wpłynęła negatywnie na Pani zdrowie, wykonać podstawowe badania, m.in. sprawdzić, czy nie ma Pani anemii).
Pani dietę powinien poprowadzić dietetyk, gdyż duże jest ryzyko niedoborów składników odżywczych.
Nie wiem dokładnie ile kcal dostarczała Pani dziennie organizmowi, stąd ciężko odnieść mi się do zaleceń przy diecie stabilizacyjnej.

Pozdrawiam

P.S
Proszę pamiętać, iż jest Pani w okresie, kiedy diety nie są wskazane, a wszelkie działania powinna Pani konsultować z rodzicami.