Jak uwolnić się od alkoholizmu?

  Witam, ma 19 lat i odczuwam, że przesadzam z alkoholem. Urwał mi się kilka razy film, zacząłem pić od 14 roku życia. Znudził mi się alkohol, ale nie mam silnej woli - jak ktoś zaprasza, to nie odmawiam. Od 6 tygodni wracam ze szkoły i nie wychodzę na dwór, bo nie chcę szukać okazji. Moje picie było spowodowane problemami zdrowotnymi w stanie załamania i naporu stresu, piłem 3 razy w życiu sam ;/. Mam Rodzinę, która mnie kocha i nie chcę żeby patrzyła na mnie w takim stanie. Szukam rad, niedługo wchodzę w dorosłe życie :) i chcę przestać pić i nauczyć się odmawiać, jak ćwiczyć silną wolę - wiadomo, okazja jest na każdym kroku, a nie chcę zostać alkoholikiem, mam dużo marzeń, chcę coś osiągnąć, a nie stać pod sklepem. Proszę o pomoc :):)

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Bardzo ważna jest świadomość problemu, dlatego tym bardziej gratuluję, że przyznał się Pan sam przed sobą do problemu alkoholowego. Z tym jest zawsze najtrudniej.
Proponowałabym, aby udał się Pan do poradni leczenia uzależnień w Pana miejscowości. Tam uzyska Pan wsparcie ze strony psychologa, terapeuty, a także wytyczne, jak należy postępować. Zamykanie się w domu jest rozwiązaniem czasowym, dlatego teraz powinien Pan zwrócić się o pomoc do specjalisty.
Pozdrawiam