Jak uzasadnić moje zachowanie i niechęć do pracy?

Witam serdecznie mam na imię Marcin 33lat. Mój problem jest następujący bardzo często jadąc rano do pracy stwierdzam że nie chce mi się iść do niej wymyślam jakąś historię dla szefa jade na parking i siedzę cały dzień w samochodzie a później wracam do domu a żonie mówię że byłem w pracy. Mam sporo problemów w życiu i nie mam z kim porozmawiać o nich. Straciłem już wiele prac. Później mówię sobie ze już więcej tego nie zrobię i przychodzi znów taki dzień i robię to samo. Żeby zapomnieć o problemach zacząłem pić coraz częściej alkohol,wtedy zapominam o problemach. Proszę o pomoc

Dzień dobry. Zapętlił się Pan w jakimś błędnym koke, które ma swoje schematy. Zachęcam, by zgłębił Pan powody, przyczyny, a na dalszym etapie poszukał rozwiązań. Myślę, że psychoterapia mogłaby pomóc. Pozdrawiam. Joanna Marciniak